22 Nisan 2014 Salı

Takıntılı mıyım? Asla:P


Sevgili Müjde Abla "mim" için süper bir başlık seçmiş. Ve beni de mimlemiş, ki çok sevindim. Bu ikinci "mim" tecrübem..:) ..Konumuz takıntılar.

Aramızda takıntısı olmayan var mı merak ediyorum; varsa gidip yanağından öpeceğim (mi?), aslaaa!!!
 Ben öyle şapır şupur öpüşmeyi çocukluğumdan beri hiç sevmem. Bu sebeple bayram tebriği takıntım var benim. Bayramlar benim için zulüm:S. Ziyaretlerimi az ve öz tutarım; sadece yakın akrabalar. Diğerleri uzaktan tebrik:)

Kontrol delisiyim. Evden çıkmadan herşeyi son bir kez kontrol ederim, tülümenlerimi yoklamaya tabi tutarım. Kaçak göçek, eksik gedik, gardropta kalan, balkona kaçan olmasın:)


Baharın iyiden iyiye gelmesi ile bizimkilerin pencereden kuş kesme maceraları başladı. Penceredeki sineklik bu sene de dayanabilecek mi çok merak ediyorum doğrusu..:)

Bir de saatim! O kolumda olmadan sokağa çıkamam. Onsuz kendimi bir nevi eksik hissediyorum:).. Çevremdeki insanların aksine saatimi sol koluma takarım. Sağa asla takamam.
İlk sol ayakkabımı giyerim; aslında giyiyormuşum. Ben bunun farkında değildim. Annem farkedip bana söylemişti. Galiba ben sol takıntılıyım..:)

Delicesine düzenliyimdir. Özellikle gardrop konusunda. Evliliğin ilk dönemlerin eşimle birbirimizi yemiştik; benim aksime dağınıktır kendisi. Ama onu da kendime benzettim az biraz:) Gardropta aynı renkli tshirtler, gömlekler vs. bir arada olmalı. Misal, beyaz olanların arasına renkli bir tane girmişse ve ben görmüşsem asla orada duramaz! Herkes yerine:)

Eskiyen hiçbir şeyimi atamıyorum. Sanki benden ayrılınca üzülecekmiş gibi geliyor..:S. Anneme çekmişim bu konuda. Ona da hep takılırdık eskiden "evi çöp ev yaptın" diye. Eee yoldan geçen Ayşe Teyze'ye çekecek değilim ya anneme çekeceğim tabi.

Sonracıma, umuma açık alanlarda ve mekanlardaki merdiven- yürüyen merdiven trabzanlarına asla el süremem. Düşününce bile kötü oldum şimdi ..:S

Ve son bir tane daha yazacağım , akabinde nokta koyacağım. Hakkımda yanlış bir fikre kapılın istemem:P

Çantamda mutlaka bir poşet kedi maması olur. Evden çıkmadan çantamda kontrol ettiğim ilk şeydir. Poşet boşalmışsa hemen doldurulur ve yola öyle çıkılır. Hahahhyyy, tatile bile bavulunda kedi maması ile giden biriyim ben:) 

Sevgiler...:)


12 yorum:

 1. Çantada kedi maması takıntısına kocaman bir alkış!:)
  Bu arada o camdakilere bittim! Hele sarı olan çocuğun bakışlarına bayıldım, adam gibi.:)

  YanıtlaSil
 2. Günaydın :) Ben de saati sol koluma takarım ve arabaların direksiyonlarının solda olması gibi bir gerçek sanırdım bunu, siz okuyana kadar. Sola takmak gereklilik gibi bence, kullanış açısından ve gördüğüm herkes de sola takıyor. Trabzanlara ben de el sürmemeye gayret ederdim ki son zamanlarda düşme tehlikem olduğunda onları tutmanın ne kadar can kurtarıcı olacağını keşfedene kadar :) Hepimizin az buçuk takıntısı var, yeter ki hayat kalitemizi düşürmesin. Huzurlu günler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günaydın:) ..Trabzanlar konusunda hayat kurtarıcı oldukları doğru ama ben dokunamıyorum işte elimde değil:) Kazara elim değse koşa koşa en yakın wcyi arıyorum elimi yıkamak için:P.
   Sevgiler...

   Sil
 3. Aynı şekilde ben de evden çıkmadan önce tüm evi ve kedileri kontrol ediyorum. Bazı günler daha kısa, bazı günler ise daha uzun sürüyor kontrolüm. Büyük ihtimalle günlük psikolojimle alakalı :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Doğru olabilir:) Bir de ben her ikisine açıklama yapıyorum " ben şimdi gidiyorum oğluşum ama işimi halledip hemen geleceğim" diyerek; kapıyı çekerken arkamdan bakmalarına dayanamıyorum da..:P

   Sil
 4. Ayça'm hiç takıntılı değilmişsin benim gibi :))))) var ya düzen, kontrol takıntısı ve özellikle yürüyen merdivenlerin trabzanlarını tutmama takıntısı aynıyla bende de var:) (bu arada haklıyız ikimiz de onlar bakteri yuvası) kedileri düşündüğün için çok sağol:) keşke herkes öyle yapsa:) vakit ayırıp mimi yaptığın için unutmadan çok teşekkürler
  sevgilerimle canım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hiç değilimdir hiç:). Daha neler var Müjde Abla ama hepsini ortaya dökmeyeyim dedim..:P..
   Mim için ben teşekkür ederim, hoşuma gidiyor kendim hakkında tüyolar vermek:)
   Kocaman sevgiler...

   Sil
 5. Ayyy şapur şupur öpüşmeyi ben de hiç sevmem...bayram düğün gibi şeylerden bu yüzden nefret ederdim küçükken, neyse ki büyüdük de şöyle uzaktan tokalaşmak yetiyor artık :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bak düğünleri unutmuşum ben; kendi nikah törenimden nefret etmiştim sırf bu öpüşme merasimi yüzünden:)

   Sil
 6. Yok ya güzel takıntılar bunlar temizlik,düzen ve hayvan severlik daha ne olsun :)
  Çok güzel yazmışsın :)
  Kucak dolusu sevgiler :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beni ben yapan takıntılarımla mutluyum, bazen hayatımı zorlaştırıyorlar ama olsun:)
   Sevgilerimle..

   Sil