30 Nisan 2014 Çarşamba

Adres belli...


Geçen sene, sabah yola çıktığımızda Galata Köprüsü' nde alttaki manzara ile karşılaşmıştık. Faşist düzenin 1 Mayıs kutlamalarını engelleme yolu çok çocukçaydı. Köprüler yetmemiş gibi bir de vapur seferlerini iptal etmişlerdi. Motor kaptanları bile yolcu taşıyamıyorlardı. Adamların gözünü ceza ile korkutmuşlardı. Beşiktaş'a veya Kadıköy'e ulaşabilmek için denemediğimiz yol kalmadı, kavga kıyamet. Sinirler çok gergindi.
 Ne yazık ki Eminönü'nde sıkıştık kaldık; gidemedik:S..

Galata Köprüsü 2013

Keza Unkapanı Köprüsü' nde de durum farklı değildi. Polis tarafından barikat kurularak yaya geçişi engellenmişti.

Unkapanı Köprüsü 2013

Ve yarın 1 Mayıs. 
Adaletsizliğin yaşandığı, 1977'den günümüze kadar orada kaybedilen tüm canlar adına adalet aramak için, toplumsal belleğimizde önemli bir yeri olan Taksim Meydanı' nda her türlü baskı ve şiddete karşı, coşkulu ve barışçıl bir şekilde "Emekçilerin Birlik ve Dayanışma Günü" nü kutlamak istiyoruz. 

Yolumuz açık, şans bizden yana olsun.
Sevgilerimle.

6 yorum:

 1. Ayça'm maalesef hep yapıyor bunu, Tayyip diktatörlüğü ! Cumhuriyet bayramı kutlamaları için başka şehirlerden Ankara'ya Ulus meydanına gelecek bir sürü insanı otobüslere bindirmemişlerdi hatırlıyorum...benim burama geldi artık:( insanlar iki ağaç için yürüdüler ama daha neler oldu, o kasetlerdekiler yenilir yutulur şeyler mi? Adam "girerim Suriye'ye iki roket atarım, savaş sebebi yaratırım" diyor ve çıkıp yürümüyoruz! ! ! bu kadar pısırıklık olmaz o yüzden seni kutluyorum canım, umarım yarın hiçbir aksilik çıkmaz, yolunuza taş koyamazlar, biber gazı sıkamazlar
  melekler korusun hepinizi:)
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanları öyle bir sindirdiler ki kimse ağzını açıp birşey diyemiyor. Can korkusu sardı insanları. " Sen korkmuyor musun?" derseniz, evet ben de korkuyorum. Gezi direnişinde sağımdan solumdan plastik mermiler uçuşurken de korkuyordum ama yine de oradaydım. Çünkü hakkımı arıyordum, adalet istiyordum. Hala da öyle değişen birşey yok. Güzel dileklerin için teşekkür ederim Müjde Abla, dilerim kazasız belasız atlatırız:)

   Sil
 2. 1 Mayıs'ta Taksim'e gitmeyi bi kenara bırak gideceğim demek bile yasak. .
  Allah'ım ne günlere kaldık..

  YanıtlaSil
 3. Yolunuz açık gazanız mübarek olsun :)
  İnşallah kimsenin canı yanmadan kutlanır, kalbimiz dualarımız Taksim'de, sizlerle olacak...
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiz:) Tek istediğimiz barışçıl bir kutlama ortamı, başka birşey değil. İnsanları höt zöt yaparak kışkırtmaya çalışanlara tokat gibi bir cevap vermek:)

   Sil