20 Şubat 2014 Perşembe

Aklımı çelemezsin parlak gökyüzü!

Merhaba,
Blogger dünyasına ilk girdiğim günlerde sürekli birşeyler paylaşma çabası içerisindeydim. Sanki bir gün paylaşımda bulunmasam ceza alacakmışçasına:) Gelin görün ki meşguliyetler çoğalınca her günü geçin gün aşırı bile paylaşım yapamamaya başladım. Arayı soğutmamak için ortaya bir şeyler atıp kaçıyorum sanki:S. Bu durumu iyileştirmeye çalışıyorum elimden geldiğince; bakalım...


Güneşli, pırıl pırıl bir hava pencereden aklımı çelmeye çalışıyor ama yapmam gerekenler var. Benim için yine bol kesmeceli biçmeceli bir gün. Çayım soğumasın ben gideyim:)
Sevgiler...


17 Şubat 2014 Pazartesi

Mücadeleye tam gaz devam.

Merhaba,
Öncelikle tüm pisilerin kediler günü kutlu mutlu olsun:) En büyük dileğim ve isteğim, hepsinin önlerinden bir kap yemeği sığınacakları bir küçük kutucukları eksik olmasın.

16 Şubat pazar günü Taksim' de eylemde olacağımı belirtmiştim. Şansımıza hava çok güzeldi; gerçi yağmur ya da kar olsaydı da bizim için değişen birşey olmayacak yine dostlarımızın hakkını savunmak için orada olacaktık. 


Daha önceki eylemlerde kullandığımız el emeği pankartlarımızı ve düdüklerimizi bir gün öncesinden ortaya çıkarmıştık. İşimi sona bırakmayı sevmem, önceden hazır olsun gözümün önünde, içim rahat etsin:)


Toplanma alanına vardığımızda kalpdaş insanlarla bir arada olmak gerçekten mutluluk ve bir o kadar da cesaret vericiydi. Tıpkı Gezi Direnişi' nde olduğu gibi. Hepimiz adaletten, candan ve yaşama hakkından yanaydık. O günleri aratmadılar sağ olsunlar toma ve polisler dibimizdeydi. Malum İstiklal Caddesi yürüyüşlere kapatıldı. Bu durum mücadeleci insanları yıldıracak bir şey değil bir bunu anlayamadılar. Yürümeden de sesimizi duyurabiliyoruz çok şükür:) Saatler ilerledikçe kalabalık arttı ama önceki eylemlerdeki kadar katılım yoktu ne yazık ki.:S. Tanıdık simalardan tam destek her zamanki gibi arkamızdaydı. Müdahale korkusu insanları sindiriyor sanırım:( Ama dert değil. Biz ilk "Kanlı Yasaya Hayır" yürüyüşünden itibaren and içtik. Mücadelemizi, demokratik haklarımızı sonuna kadar kullanarak sürdüreceğiz. Hayvan itlafı yapan bir takım belediyelerin yaptıkları yüzlerine vurulduğunda " iftira ediyorsunuz, hukuki kapsamda her hakkımız saklıdır" bıdı bıdılarına karnım tok, korkum hiç yok. HAYVAN CİNAYETLERİ KABAHAT DEĞİL SUÇTUR. Dilim damağım kuruyana kadar da haykıracağım bunu. Tek istediğimiz 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu' nun kanlı bir yasa olarak değil yaşama hakkına saygı gösteren, adalet sağlayan bir düzenleme ile kabul edilmesidir.Kazasız belasız, az gerginlikli bir protestomuzu ve sevgili Tuna Arman'ın başlatmış olduğu imza toplama etkinliğini tamamladık. 9000 imza toplandığını açıkladı kendisi. Kalpten dilerim ki, tekrar alanlara toplanmamıza gerek kalmadan gerekli düzenlemeler yapılarak kanun yasalaşır.

Çekirdek aile pozumuzla şimdilik gidiyorum.


Sevgiler...