11 Mart 2014 Salı

Kelimeler o kadar kifayetsiz ki...

"Öyle bir ölsem, öyle bir ölsem çocuklar; size hiç ölüm kalmasa." Aziz Nesin...

Berkin Elvan' ı bu sabah kaybettik. Sabahtan beri birşeyler yazmaya yelteniyorum bir türlü içimden geçenleri ifade edecek kelime bulamıyorum;
cümle kuramıyorum.
 Avazım çıktığı kadar bağırmak istiyorum "KATİL VAR!" 
Çocuk o daha; çocuktu...
Elinize bulaşan kanı sizler temizleyemezsiniz. Halk temizleyecek, hem de kökünüzden temizleyecek.
"polise emri ben verdim "diyenler, "polisimiz destan yazdı "diyenler, "kahraman polisimiz" diyenler KATİLSİNİZ.
Aldığınız nice canların vebali boynunuza olsun. 

Güzel çocuk uyanamadı, halkımız uyansın artık. 10 Mart 2014 Pazartesi

Herşeyin bir ilki var:)

Merhabalar,
Dört gözle beklediğimiz yağışlar en sonunda kendisini gösterdi; şakır şakır bir pazartesi, pazartesi sendromunu tetikler mi acaba:)


Yaklaşık iki ay önce 10marifet ten bir mail düştü posta kutuma. İlk başta maili açıp açmamakta tedirginlik yaşadım, korkuyorum virüslerden falan:) Neyse efendim, merakıma yenilip açtım ve sevgili Aylin Çevik Yalçınkaya' dan video çekimi için bir davet aldığımı öğrendim. Süper birşeydi benim için ancak o dönem biraz yoğundum:( Birkaç yazışmadan sonra bir sonraki çekim dönemi için haberleşmek üzere noktayı koyduk. 

Ve on gün önce yeni mail posta kutuma düştü. Davet edilmiştim yeni çekime. Bu sefer bu tecrübeyi kaçıramazdım ve hemen mail fırtınası ile detaylar konuşuldu 8 Mart için herşey hazırdı. Tarih de denk gelmiş bu arada o zaman bunu farketmemiştim:) 

Gün geldiğinde hazırlıklarım tamamdı ve çekim yapılacak olan adrese doğru eşimle birlikte yola çıktık. O ana kadar heyecanlı değildim ama çekim odasına girince heyecan baş gösterdi. Ama Aylin Hanım, Ceren Hanım kısacası herkes o kadar sıcak davrandı ki heyecanımı unuttum gitti. Çok keyifli bir çekim oldu benim için. Aylin Hanım çevirisini kendisinin yaptığı bir de kitap hediye etti  "Spermler Erkekten Yumurtalar Kadından", çok mutlu oldum.


 Çay tabağı 


ve puantiyeli minik kavanozlar yaptık. 


Umarım videolar, yapmak isteyenler için yeterli olmuştur. Ben de büyük bir merak ile bekliyorum yayınlanmalarını. Sürç-i lisan ettiysem şimdiden affola:)

8 Mart demişken eşimin bana minik bir hediyesi oldu;


bu hediye ile alt mesaj "evimize iki kedi yeterli " demek istemiş olabilir mi:)

Herkese güzel bir hafta dilerim
Sevgiler...