3 Temmuz 2014 Perşembe

Sol baştan say; 1,2,3,4,5!


Üç hafta önce Yedikule Hayvan Barınağı'nın sosyal paylaşım sitesindeki acil paylaşımı ile yolumuz barınağa düştü. Bir haftalık yavru bebek kediler için süt anne veya gönüllü anne arayışındaydılar. Eşimle konuştuktan sonra yavrulara en azından kuru mama yemeye başlayana dek gönüllü aile olabileceğimize ve sonrasında da bir tanesini evlat edinebileceğimize karar verdik. Önce markete uğrandı ve dört poşet dolusu makarna ve süt alındı; barınaktaki diğer canların hatırı kalmasın diye:). Barınağa vardığımızda bizden önce başka birinin daha teklifte bulunduğu ve onun beklendiğini öğrendik. Aslında içim burulmuştu biraz. Çünkü melek Şeker' imizi de daha bir günlükken evlat edinmiştik. Sanki bu bebeklere sahip çıkarsak onun hatırasını canlı tuttacakmışım gibi hissetmiştim; neyse.
Yaklaşık bir saat kadar beklenen diğer kişinin  gelmesini bekledik. Olur da gelmezse yine biz alacaktık. O kişi mesaj ile yola çıktığını bildirdi barınak yöneticisine ve bizim alma ihtimalimiz tükendi. Bunun üzerine barınakta başka bebek kediler olduğunu ve istersek onları da görebileceğimizi söylediler. Bizi bir odaya aldılar. Odada iki yavru köpek ve üç tane yavru kedi vardı. Hepsi o kadar şirindiler ki! Eşimle birbirimize baktık ne yapsak ne etsek diye ve anında karar verildi. Biz bir tanesini evlat ediniyorduk:). Ben tezgahtan meyve sebze seçer gibi orasına burasına bakıp can seçemezdim. Dolayısıyla elimize gelen bir tanesini aldık ve tamam bu dedik; kara kaşına kara gözüne bakmadan. 
Meral Hanım'ın - barınağın gönüllü yöneticisi- yanına gittik ve "Tamam" dedik "Biz aldık birini". "Dişilerden biri mi erkek olan mı?" dedi. "Bilmiyoruz." dedik cinsiyet ayrımı bile yapmadan seçtik çünkü:) Pisicik yanımıza getirildiğinde minik bir hanımmış öğrendik.

Meral Hanım o anı böyle ölümsüzleştirdi.

Barınakta yaşayan canların beslenmesine ve bakımlarına katkıda bulunmak için illaki market alışverişi yapmanız gerekmiyor. Barınağın minik dükkanında satılan t-shirt, kupa, ajanda, takvim ve çanta gibi ürünlerden alarak da katkıda bulunabiliyorsunuz. Ben bu şirin bez çantayı aldım.İki yüzü farklı desenli.

 

Eve dönüş yolunda o kadar usluydu ki hiç sesi çıkmadı. Biz Susam' dan alışığız veterinere giderken var gücüyle bağırmalara. Dedik bu kız pek uslu, maaşallah. Keşke dilimizi ısırsaymışız:)
Önce veterinere uğradık bir kontrolden geçtik ve daha pek minik olduğumuz için üç hafta sonrasına randevu aldık başlangıç aşılarımız, haplarımız için.
Eve geldiğimizde ortalık karıştı tabi biraz. Susam klasik triplerini sergileyerek gardrop üzerindeki bavulun arkasına saklandı. Badem önce bir iki tıs mıstan sonra kaynaştı minik hanımla.


Kerem, abilerinin tasması var diye Zeytin'e de bir tasma ayarladı. Evdeki yedek tasma hanımın incecik boynuna büyük gelince bir iki işlem ile uygun hale getirdi.

   

Susam ilk hafta sadece yemek, su ve tuvalet ihtiyacı için gardroptan aşağı indi. Çok fenaydı, üzüldüm çocuğu strese soktuk diye ama ikinci hafta artık o da kaynaşma turlarındaydı. Gerçi hala çok yakın temasta bulunmuyor Zeytin ile ama ciddi ilerleme kaydettiler, beraber deli gibi koşturuyorlar evin içinde.
Ama Zeytin Hanım'ın esaslı kankası Badem oldu:)
Abi kardeş pencereden kuş kesmeye bile başladılar:)


Hani demiştim ya bu kız çok uslu olacak galiba falan diye. Külliyen yalan! Ne kolumuzda hayır kaldı eşimle, ne bacaklarımızda. Her yerimiz çizik içinde. İz kalmasın diye krem sürmekten bitap düştüm. 
Çok fettan çıktı bu kız çok!
Yavru kedileri kışın evlat edinmek lazım, yazın cıbıl bacaklara yazık oluyor:)
                                         Ve işte Zeytin Hanım ailemize katılınca olduk mu sana muhteşem beşli:)


Yaz köşesi, kış köşesi, işte bizim evin tülümen köşesi...
Seviyorum sizi!

Not: Bebek kedileri gelip alacağını söyleyen bayan almadı bu arada. Yalan söyleyerek minik canların hayatıyla böyle oynayan insanlardan nefret ediyorum! Neyse ki başka bir gönüllü bulundu ertesi gün de içimiz rahat etti. 

21 yorum:

 1. Çook tatlıymış şapşirik. Kalabalık aile oldunuz iyice :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok sevdiriyor kendini hınzır:)...Olur da ileride bahçeli bir eve sahip olursak sanırım daha da kalabalıklaşacağız; şimdilik bu sayı kafi:P

   Sil
 2. Hayvan sevgisi ne kadar da güzel değil mi ; pisilerinizleee birlikte kocamannnn mutlu bir aile oldunuz:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hayat onlar ile birlikte daha bir çekilebilir geliyor bana:)

   Sil
 3. Almayacaksın madem niye yalan söylersin ki..
  Çok şeker bi beşli olmuşunuz zeytin çok tatlı ama ya :))
  Uzaktan severim bende ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aklıma geldikçe sinirleniyorum hala:S..
   Teşekkür ederim Şeyma'cığım... Belki bir gün sen de yakından seversin bir pisiyi, kim bilir:)

   Sil
 4. En az üç çocuk da neymiş en az üç kedi dururken :)
  Hepsi de çok güzel ama Zeytin'e bir başka vuruldum galiba :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet! Ben de tam böyle düşünüyorum. Bana çocuk soranlara zaten benim üç tane var diyorum:)

   Sil
 5. Çok duygulanarak okudum. Sıra fotoğraflara gelince de tuhaf bir şey oldu; yüzümde gülümseme ama gözümde bir kaç damla yaş vardı:)) Çook tatlıymış maaşallah. Diğer tonton da çok güzel. Abi kardeş nasıl da kaynaşmışlar. Mutluluğunuz daim olsun. Sağlıklı, güzel yaşasınlar. İyi ki varsınız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiz! Barınağa gittiğimde yaşıyorum sizin söylediklerinizi. Bir yandan o kadar çok gitmek istiyorum ki bir işin ucundan tutarım, birkaç canı severek mutlu ederim diye. Ama her gittiğimizde içim bir garip oluyor. Gözlerim doluyor kafes arkasından uzanan bir köpeğin başını okşarken. Diyorum ki buna da şükür; burada karınları tok ve şiddet görmüyorlar. Her barınak aynı koşullarda değil tabi:S... Oradan ayrılırken kalbim bin parça oluyor. Keşke diyorum durumumuz el verse de daha fazla cana yuva olabilsek. Sizler gibi, bizler gibi insanlar varoldukça, inanıyorum ki daha fazla can mutlu yuvaya kavuşacak. Sevgilerimle...

   Sil
 6. Harika olmuş, abi kardeş duruşlarına bayıldım. Kalabalık bir aile olmuşsunuz, sağlıkla mutlu günleriniz olsun :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederiz:) Şu an için yeter sayıya eriştik gerisi kısmet:P

   Sil
 7. Bu ara kedilerle aramızda soğuk rüzgarlar essede kendileriyle eskiye dayanan dostluğumuz bakidir :) :) .Eğer alerjik astıma bir çözüm bulunabilirse evi kedi yurduna dönüştürmeyi düşünüyorum :)) :)).Ayrıca kolay gelsin :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim:)..Geçmiş olsun, siz de uzaktan seversiniz,beslersiniz. Çareler tükenmez:)

   Sil
 8. Harikasınız...harikasınız...Bayıldım sizlere. İyi ki bana uğramışsınız. Sizi bulmam mümkün oldu. Bu küçük arkadaşlarımızı , bu kadar içtenlikle sevdiğiniz ve onlara yaşam hakkı tanıdığınız için, üç kedisi... bir torunu:) Ve çok şükür kalabalık bir ailenin anneannesi olarak sizi ve eşinizi kutluyorum:) Sevgiler.

  YanıtlaSil
 9. Bu minnak aşırı sevimli bir şey. Şöyle birbirlerine sokuluyorlar ya, yirim ben bunları. Bizimkiler gibi dalaşmıyorlar ne güzel. :-)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gel mıncır:).. Şimdilik dalaşmıyorlar bence:P Zeytin çok fırlama birşey; büyüyünce herşey değişecek.

   Sil
 10. Yaşasın dişi kedilerin zaferi! :-p

  YanıtlaSil
 11. Tam "Neye niyet neye kısmet" durmu olmuş.:) Gelip almayan kadına çok kızdım bu arada, ne saygısız insanlar var!
  Zeytin'cik nasıl tatlı öyle! Çok şanslıymış yavrucağım, harika olmuşsunuz beşiniz. Mutlulukla yaşayın. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle oldu:)..O kadına hala çok kızgınım. Ben şunu farkettim sanal dünya üzerinden yazıp çizmek, söz vermek çok kolay olmuş. Hatta oyun olmuş resmen. İnsanlar verdikleri sözleri yerine getirmemenin nelere yol açabileceğinin farkında değiller.
   Zeytin pek sevimli ama bir o kadar da cadı. Geldiğinden beri bayağı büyüdü serpildi. Yeni fotograflarını paylaşırım. Teşekkür ederiz:)

   Sil